Czeka Cię wesele i musisz stworzyć idealną stylizację dla Twojego syna?

Podpowiemy, co należy wziąć pod uwagę i o czym należy pamiętam przy doborze odpowiedniego ubrania dla Twojego syna. Jakie kolory dobrze wyglądają na chopcach i jak dopasować strój w zależnosći od pory roku.

 

 

Bez wątpienia wesele jest to jedna z najbardziej eleganckich okazji, na które dobieramy odpowiednie stroje dla siebie i swoich dzieci, czym wyrażamy powagę uroczystości i szacunek dla młodej pary.

Przy wyborze stroju dla chłopca należy wziąć pod uwagę kilka kwesti. Najważniejsze jest to, aby strój był odpowiedni do wieku i do charakteru uroczystości. Jeśli jest to uroczystość oficjalna, dobrze będzie jeśli Twój syn będzie miał na sobie garnitur lub smoking, uzupełniony o muszkę lub krawat. Najczęściej wybieramy taki zestaw w przypadku wesela najbliższej rodziny. Dodatkowo, musimy mieć na uwadze jaką rolę Twój syn ma spełniać podczas uroczystości. Często bowiem chłopcy dostają rolę niesienia obrączek lub welonu, wtedy zdecydowanie rekomendowany jest formalny strój. Jest wtedy bowiem osobą, na którą skierowany jest wzrok wszystkich gości, zatem nie może odbiegać stylistycznie od pary młodej.

W przypadku przyjęcia o swobodnym charakterze, z pewnością wystarczy elegancka koszula i spodnie. Alternatywą może być elegancka kamizelka zestawiona z bardziej swobodnymi spodniami. Co gra tu ważną rolę przede wszystkim dla dzieci to wygoda. Nie chcemy bowiem, żeby chłopiec czuł dyskomfort i się wiercił. Nie zapomnijmy również o dodatkach, które uzupełniają stylizację i mają tutaj kluczową role. Są to np. pasek, krawat czy muszka, ale także odpowiednie buty. I tak, w przypadku formalnych uroczystości stawiamy na mokasyny, a do bardziej luźnych stylizacji, świetnie sprawdzą się białe tenisówki. Białe sportowe buty pasują do każdej tkaniny i koloru i nadają świeżości całej stylizacji.

 

Wesele w okresie wiosennym i letnim

Ubierając chłopca na wiosenne czy letnie wesele, należy zadbać o to, żeby było my wygodnie i przewiewnie. Najlepszym wyborem mogą okazać się lniane oraz bawełniane tkaniny, preferowane w jasnych kolorach, które prezentują się zjawiskowo przy promieniach słonecznych. Wiedząc, że wesele będzie odbywało się w bardzo ciepły dzień, idealną propozycją są komplety składające się z kamizelki i szortów.

W tym okresie stawiamy na jasne kolory ubranek i zawsze rekomendowana jest biała koszula. Białą koszulę wybieramy niezależnie od tego, czy chłopiec ubierze marynarkę czy kamizelkę.

 

 

Pamiętajmy, że szorty nie ujmują elegancji, a wręcz przeciwnie. Chłopiec w szortach i kamizelce wygląda przeuroczo i jednocześnie bardzo elegancko. Jako ciekawostkę wiedz, że szorty wywodzą się z arystokracji, są bardzo popularne w Wielkiej Brytani w rodzinie królewskiej i w wyższych sferach.

Kolorystyka ubrań jest często dyktowana kolorystyką ubrania pana młodego, więc warto tu być spójnym, zwłaszcza gdy chłopiec odrywa ważną rolę podczas uroczystości.

W przypadku dowolności kolorstyki, kolor dobieramy do urody dziecka. Każda mam z pewnością wie, w jakich kolorach dziecko wygląda bardzo dobrze. Wybór tkanin jest duży, więc bez problemu dopasuje odpowiedni komplet dla syna.

Jeśli  chodzi o tkaniny, to dobrym wyborem są tkaniny lniane lub z dodatkiem lnu. Zapewnią dziecku wygodę, przewiewność i komfort dla skóry.

 

Wesele w okresie jesienno-zimowym

W przypadku wesela w chłodniejszym okresie roku, wybieramy ubrania, które są ciepłe i zapewnią dziecku komfort przez cały dzień. Oczywiście nie ma co przesadzać, bo i ile stawiamy już w na spodnie, a nie na szorty, tak góra pozostaje bez zmian. Należy powiem pamiętam o ubraniu wierzchnim, które dziecko ubierze w trakcie przebywania na zewnątrz czy w kościele, a które z kolei ściągnie z siebie w trakcie uroczystości. I tak – bardzo dobrą propozycją są komplety kamizelka i spodnie, uzupełnione o dodatki takie jak muszki i szelki. Kamizelki są bardzo wygodną częścią chłopięcej garderoby i z pewnością chłopiec nie pozbędzie się jej do końca uroczystości. Musi być jednak wygodna i nie krępująca ruchów.

W przypadku bardzo formalnej uroczystości lub w przypadku ważnej roli chłopca na ślubie – stylizację uzupełniamy marynarką. Marynarka będzie dodatkową warstwą ocieplającą, a co równie ważne – chłopiec bedzie wyglądał bardzo elegancko i adekwatnie do uroczystości.

Jeśli chodzi o kolory, to w tym okresie stawiamy już na ciemniejsze kolory, unikamy przede wszystkim pasteli, które mogą się sprawdzić jedynie w okresie wiosenno-letnim.

Stosując się do prostych rad, możesz być pewna, że Twój syne będzie wyglądał zjawiskowo i zwróci na siebie uwagę nienagannym wyglądem.

Jeśli szukasz odpowiedniego stroju na takie ważne uroczystości, to z pewnością w sklepie Laurentino znajdziesz idealną propozycję i skompletujesz pełną stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *