Szkocka krata, inaczej mówiąc tartan, to wzór nierozerwalnie kojarzący się ze Szkocją, królową Wiktorią i męskim strojem – kitlem.

Dowiedz się o jakich kratach piszemy i poznaj historię tej popularnej kraty.

Tartan jest klasycznym wzorem składającym się z regularnie rozmieszczonych lini, które tworzy symetryczny i kraciasty wzór. Tradycyjnie występował na kitlach i pledach Szkotów, ale obecnie jest bardzo popularnym motywem na ubraniach, meblach i innych dodatkach. Istnieje ponad 700 rodzajów krat (tartanów), z czego kilka utrawaliło się w modzie na dobre.

I tak najbardziej popularne to: Royal Stewart – tartan królewski (czerwona krata)

 

Ten wzór pierwotnie był osobistym wzorem dynastii Windsorów i królowej Elżbiety II. Wywodzi się z królewskiego domu Stewart, założonego przez króla Roberta II. Co ciekawe – aby móc nosić tą kratę, należało mieć zgodę Monarchy. Oczywiście z czasem popularność tej kraty rosła i zaczęto ją wykorzystywać komercyjie.

 

Druga bardzo popularna krata to Black Watch (niebiesko zielona krata) należąca do szkockiej policji.

Tą kratę uważano za symbol honoru, oddania i waleczności, a historia tej kraty sięga 1725 roku, kiedy królewski Pułk Szkocji już wtedy miał mundury w takiej kracie.

 

Moda dziecęca jest bogata w kraty szkockie. I tak możemy znaleźć w ofercie na rynku marynarki chłopięce, kamizelki chłopięce, spodnie, a także sukienki dla dziewczynek.

Zobacz kilka propozycji ubranek dziecięcych, które są bardzo eleganckie i będą idealną propozycją na stylizacje na takie uroczystości jak święta, wesele czy chrzciny i wiele innych.

Sukienka dla dziewczynki z czerwonej kraty może  być  świetną  propozycją  na  Boże  Narodzenie,  gdyż  kolorystyka  tej  kraty  wpasowuje  się  w klimat  świąteczny:

Propozycja dla chłopca, to elegancka kamizelka chłopięca, która może być zestawiona ze spodniami i również sprawdzi się do świątecznych stylizacji, choć innych zimowych okazji również:

 

Ubranka z granatowo-zielonej kraty są równie atrakcyjne i kolorystycznie wpasowują się w porę roku jesienno – zimową.

Sukienka dla dziewczynki z kraty tartan green:

Dla chłopców ciekawą propozycją jest marynarka z kraty lub może być to również komplet chłopięcy kamizelka i spodnie:

 

Zobacz pełną ofertę ubrań dla dzieci, gdzie znajdziesz sukienki, marynarki, kamizelki i komplety. Wszystko znajdziesz w wielu opcjach kolorystycznych, więc sprawdź co Tobie spodoba się najbardziej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *