Jak poprosić o bycie chrzestnym?

Z pewnością każdy z nas przed chrzcinami swojego dziecka zastanawia się, kogo wybrać na matkę chrzestną i tatę chrzestnego. Chcemy bowiem, żeby była to osoba nam bliska i godna zaufania, a kiedy wybór jest szeroki, wiąże się to naprawdę z dużymi dylematami. Ten wybór jest dla rodziców dziecka bardzo istotny, chrzciny to bowiem jeden z najważniejszych dni w życiu naszego dziecka i przypisujemy dziecku dwóch nowych opiekunów na całe jego życiu.

Z tego też powodu prośba o zostanie rodzicem chrzestnym powinna być wyjątkowa i niepowtarzalna. Rodzice chrzestni czują się wtedy wyróżnieni i czują dumę z tego powodu, że zostali wybrani, dlatego  tym bardziej taką okoliczność można udoskonalić wyjątkowymi sposobami na pytanie o zgodę.

Bez wątpienia moim odkryciem roku 2020 jest pomysł wręczenia przyszłym rodzicom chrzestnym przepięknej biżuterii, jest to najczęściej bransoletka, która jest w przepięknym pudełku zdradzającym już nasze intencje, a mianowicie z pytaniem o zostaniem rodzicem chrzestnym. Gdybym miała okazję jeszcze raz prosić przyszłych rodziców chrzestnych, to zdecydowanie skorzystałabym z tej opcji. Dlatego koniecznie sprawdźcie Perełka mamy.

Bardzo popularna forma prośby o zostanie rodzicem chrzestnym to zdrapki. Jest to o tyle ciekawa forma, gdyż nie zdradza od razu naszych intencji, tylko matka lub ojciec chrzestny zaintrygowani zdrapują napis i dowiadują się, do jakiej ważnej funkcji zostali poproszeni. Jest to zdecydowanie ciekawsza forma od zwykłego słownego zapytania, a jednocześnie naprawdę niedroga, a sprawi, że poprosimy rodziców w naprawdę wyjątkowy i uroczy sposób. Kartkę taką możemy spersonalizować, co pokaże nasze większe zaangażowanie.

Na internecie znajdziecie wiele takich ofert, styl kartki dopasujecie do siebie czy też do stylu, w którym odbywać się będzie uroczystość chrzcin; przykład: PROŚBA ZDRAPKA. 

 

Możesz również zaskoczyć przyszłych chrzestnych wręczając im pudełko z ciastkiem. Jest to ciekawy i niedrogi sposób na urozmaicenie pytania. Z pewnością przyszłym rodzicom będzie bardzo przyjemnie dostać takie pudełko i schrupać ciastko, po czym przeczytają karteczkę zawartą w ciastku. Przykład: Ciasteczko z pytaniem

 

Mniej znana forma to puzzle. Jest to jednak też bardzo oryginalna i pomysłowa forma, z której warto skorzystać. Przyszły rodzic dostaje pudełko z puzzlami i dopiero po ich ułożeniu przeczyta pytanie. Przykład: Pudełko z puzzlami. 

 

Innym ciekawym pomysłem są pudełka z zdjęciem dziecka w środku. Z pewnością ciekawy pomysł i świetna pamiątka dla przyszłych chrzestnych, a jednocześnie nie droga opcja, więc zdecydowanie godna rozważenia pomiędzy wielu innych form. Przykład: pudełko z zdjęciem.

 

A co powiecie na body z napisem? W czasie spotkania podajcie dzieciątko na ręce przyszłej mamy i ukarzcie, co kryje się pod sweterkiem. Będzie to z pewnością bardzo zaskakujący moment i łzy ze wzruszenia gwarantowane 🙂

Przykład: body z napisem

 

Inna popularna i już ostatnia wymieniona forma to kartki z prośbąJest to wyjątkowo tania forma i z pewnością warto się nią posłużyć, jeśli przewidywaliśmy tylko zwykłą słowną formą. W sieci znajdziecie mnóstwo ofert i z pewnością dobierzecie odpowiedni styl, który będzie Wam odpowiadał.

Jeśli artykuł okazał Wam się przydatny, a może chcecie dodać coś z własnego doświadczenia, to miło mi będzie, jak pozostawicie komentarz poniżej.